NANOWIRE "RAŠALĄ" ĮGALINTI POPIERINIUS SPAUSDINIMUI ELEKTRONIKA

- Jan 06, 2017-

Sustabdant maža metalų nanodalelių skysčiuose, Duke universiteto mokslininkai yra alaus iki laidus rašalinių spausdintuvų "rašalu" spausdinti nebrangiai, pritaikoma grandynų paveikslų projekcinius arba ant beveik bet kokio paviršiaus.

Spausdintos elektronika, kurie yra jau naudojami plačiu mastu prietaisai, pvz., apsaugos nuo vagysčių radijo dažninio atpažinimo (RFID) priskirs jums gali rasti ant nugaros naują DVD, šiuo metu yra vienas iš pagrindinių grąžinimo: grandinės dirbti, jie pirmiausia turi būti šildoma, kad ištirptų dėl nanodalelių kartu į vieno laidžios vielos, todėl neįmanoma atspausdinti grandinių nebrangiai plastiko ar popieriaus.

Kunigaikščio mokslininkų tyrimas rodo, kad truputį keisdami formos nanodalelės ir rašalas gali tiesiog pašalinti šilumos poreikį.

Lyginant filmai iš įvairių formų sidabro nanostruktūras laidumas, mokslininkai nustatė, kad elektronai zip per filmus, pagaminti iš sidabro nanowires daug lengviau nei filmai iš kitos figūros, pvz., nanospheres arba microflakes. Iš tiesų, elektronai taip lengvai užliejo nanowire filmų, kad jie galėtų veikti spausdintinių grandinių nereikia lydyti juos visus kartu.

"Į nanowires 4000 kartų didesnė laidumas, nei tuo labiau dažniausiai naudojami sidabro nanodalelės, kad jums būtų rasti spausdintą antenos RFID žymės," sakė Benjamin Wiley, docentas Duke chemija. "Jei naudojate nanowires, tada jums nereikia šildyti spausdintinių grandinių iki tokios aukštos temperatūros, todėl galite naudoti pigiau plastiko arba popieriaus."

"Tikrai yra ne kas kita, aš manau, be šių sidabro nanowires kad jūs galite tiesiog atsispausdinti ir tai tiesiog laidus, be jokio po apdirbimo," pridūrė Wiley.

Šių tipų spausdintos elektronika galėtų turi paraiškas toli už novatorišką pakuotę; mokslininkai įsivaizduoti, naudojant technologijas, kad saulės elementų atspausdinta rodo, šviesos DIODAI, jautriais ekranais, stiprintuvai, baterijos ir net kai kurie implantuojami bio-elektroniniai prietaisai. Rezultatai pasirodė internete gruodis 16 ACS taikomosios medžiagos ir sąsajas.

Sidabras tapo medžiaga eiti į, kad spausdintų elektronika, Wiley sakė, ir tyrimų, pastaruoju metu atsirado matuoti laidumą filmų su įvairių formų sidabro nanostruktūras. Tačiau eksperimentinių sąlygų keitimo daryti tiesioginių palyginimų tarp figūrų sunku ir kelias ataskaitas susieti filmų laidumas į bendrą masę, sidabras naudojami, svarbus veiksnys dirbant su brangių medžiagų.

"Mes norime panaikinti papildomą medžiagą iš dažų ir tiesiog galąstuvas, suma sidabro plėveles ir ryšiai tarp nanostruktūras kaip vienintelis šaltinis apie kintamumą," sakė Ian Stewart, neseniai magistrantams Wiley laboratorijos ir pirmasis autorius ACS popieriuje.

Stewart anksčiau žinomas receptai sugalvoti sidabro nanostruktūras su įvairių formų, įskaitant nanodalelių, microflakes ir trumpalaikes ir ilgalaikes nanowires, ir šie nanostruktūras maišoma su distiliuotu vandeniu, kad paprastas "rašalu". Tada jis išrado greitą ir lengvą būdą, kaip padaryti plonos plėvelės, naudojant įrangą, esančią tik apie bet kurios laboratorijos--stiklo skaidres ir dvipusė lipni juosta.

"Mes įpratę hole punch iškirpti wells iš dvipusė lipni juosta ir įstrigo tai, kad stiklo skaidres," sakė Stewart. Pridedant tiksliai rašalo kiekio į kiekvieną juostelę "gerai" ir tada šildymo gręžinių--gana žemai temperatūrai tiesiog išgaruoti vandens arba aukštesnės temperatūros pradėti lydymosi struktūras kartu--jis sukūrė įvairaus žanro filmuose išbandyti.

Komanda sako, kad jie nebuvo nustebęs, kad ilgai nanowire filmų buvo didžiausias laidumas. Elektronų paprastai lengvai tekėti atskirų nanostruktūras bet įstrigti kai jie turi pereiti iš vienos konstrukcijos į kitą, Wiley paaiškino, ir ilgai nanowires labai sumažinti kiek kartų elektronai turi įsitikinti, kad šis "šuolis".

Tačiau jie buvo nustebinti tuo, kaip tik drastiškas pokytis buvo. "Ilgas sidabras nanowire filmų varža yra kelis kartus mažesnis nei sidabro nanodalelės ir tik 10 kartų didesnis nei gryno sidabro", sakė Stewart.Komanda dabar eksperimentuoja su naudojant Purkštukai aerozolių spausdinti sidabro nanowire rašalai tinkami naudoti grandinėse. Wiley sako, jie taip pat nori nustatyti, ar sidabro padengtas vario nanowires, kuris yra gerokai pigiau nei gryno sidabro nanowires, suteiks tokį patį poveikį.

Šį tyrimą rėmė finansavimą iš Nacionalinio mokslo fondo (EVC-1344745 ir DMR-1253534) ir GAANN bendravimo per kunigaikščio chemijos katedra.


Pora:Mokslininkų sukurti mažą lazeriu, naudojant sidabro nanodalelės Kitas:ETIK dalyvauti RODYTI TPCA 2016