Sidabro nanodalelių sąveika

- Nov 03, 2017 -

Sidabro metalas yra plačiai naudojami mūsų kasdieniame gyvenime ir įvairių gydymo būdų. Dėl nanotechnologijos laimėjimas, sidabro nanodalelės (toliau – AgNPs) įgijo daugiau naudos. Vis dėlto AgNPs įvairiose srityse taikymo augimas neišvengiamai veda į padidinti nanoskalės dalelių, kelia susirūpinimą dėl aplinkos apsaugos ir žmonių sveikatai galimą riziką. Pastaraisiais metais sidabro nanodalelių mokslininkams įvertinti toksinių reiškinių, AgNPs siekdami ištirti jų ląstelių ir molekulių toksikologinių mechanizmus.

Įvedę biologinės sistemos, nanomedžiagų nustatytų nanodalelių biomolecule sąsajų su ląstelių, subcellular organoidus ir Makromolekulė pavyzdžiui, baltymų, nukleino rūgščių, lipidų ir angliavandenių. Dinaminis fizikinės ir cheminės sąveikos, sidabro nanodalelių kinetikos ir šilumos mainai ne Ši sąsaja regiono įtakos procesus, pvz., baltymų susigrūdimas, ląstelių kontakto, pro plazminę membraną sankaupų, ląstelių įsisavinimą ir biocatalysis, kurie nustatyti ir nanomedžiagų biologinio suderinamumo ir biologinio kenksmingumo potencialą.

Kai organizme, tiksliniame audinyje gali likti AgNPs, bet iš esmės jie būti vežami per kraują ar limfinės sistemos ir paskirstytos į organizmo šalutinių tikslinių organus, sukelia tikrame organe arba sisteminės reakcijos. Graužikams, neatsižvelgiant į tai, žodžiu, sidabro nanodalelių intraveninė injekcija ar injekcija, AgNPs, buvo įrodyta, kad smegenų, kepenų, blužnies, inkstų ir sėklidžių yra pagrindiniai antrinės organus pagal sisteminę sklaidos. Šiame organų paskirstymo pobūdis rodo, kad toksinio AgNPs organizme sukelia neurotoksiškumas, Imunotoksiškumas, toksinio poveikio inkstams ir toksinio poveikio reprodukcijai.

Citotoksinės reakcijos, sidabro nanodalelių pvz reaktyviosios deguonies rūšis, DNR pažeidimai, pakeitimai ląstelėje fermentų aktyvumas ir Apoptozė ir nekrozė, buvo susijęs su in vivo sukeltas toksinis poveikis kepenims, AgNPs. Iš esmės, kai ląstelės yra nepalankios sąlygos, sidabro nanodalelių kelių homeostazinis procesų pradės išlaikyti ląstelių, išlikimui, iš kurių vienas yra autophagy. Autophagy gali tarnauti kaip ląstelių gynybos procesas, kuris yra labai svarbus siekiant neutralizuoti AgNPs toksiškumą, bet neišlaiko autophagic veikla. Su energetika, sidabro nanodalelių tai gali skatinti apoptozę ir vėliau kepenų funkcijos žalą.

Yra daugėja įrodymų, kad post-translational pakeitimus, ypač fosforilinimo, acetilinimas, ir ubiquitination, nustato veiklos ir / ar baltymus, dalyvaujančius atliekant autophagy ir koreguojamosios išsivystymo apibendrinimas autophagy. Sidabro nanodalelių padidina ląstelių stresą gali sukelti post-translational pakeitimo sistemos gedimo arba nespecifinis modifikacijų, kurios nebūna fiziologinėmis sąlygomis.

Ubiquitination jau seniai laikomas norint kontroliuoti baltymų likimas. Sidabro nanodalelių It yra etiketavimui baltymų skilimo iš proteasomą procesas. Visai neseniai, yra daugėja įrodymų, kad konjuguoto ubiquitin grandines nustatyti autophagy selektyvumą.


Pora:Neorganinių junginių naudoti labai plačią Kitas:Sidabro nanodalelių citotoksiškumo mechanizmas