Sidabro nanodalelių atsakas

- Jun 15, 2017 -

Neseniai "Silver Nanoparticle" grupė ETH Ciuricho instituto mokslininkų grupė sukūrė naują technologiją 3D ultraplasčiajai nanovailai, Silver Nanoparticle, kuri iki šiol sukuria labiausiai skaidrus ir laidus elektrodus. Taigi, visur mes galime matyti, kad jutiklinis ekranas yra geresnis Ekrano kokybę, tikslesnį atsako gebą.


Pasak mokslininkų, dabartinė pagrindinė jutiklinės ekrano technologija labai priklauso nuo paviršiaus paviršiaus su laidžios medžiagos sluoksniu, sudarytu iš beveik nematomos nano sienos. Šiuo metu dažniausiai naudojamas indžio alavo oksidas yra didelis skaidrumas, sidabro nanodalelė, tačiau laidumas yra santykinai maža medžiaga.

Mokslininkai yra šios technologijos laimėjimas, nes jie naudoja aukso arba sidabro metalo nanodalelės 3D nano sienų spausdinimą, palyginti su indiuminio alavo oksidu, skaidresniu, labiau laidžiu, sidabro nanodaleliu, kuris gali suteikti puikią jutiklinio ekrano bendrą patirtį.


"Anksčiau žmonės naudojo indiumo alavo oksidą, nes ši medžiaga turi aukštą skaidrumo laipsnį, o jo plonas gamybos technologijos sluoksnis buvo brandesnis, sidabro nanodalelė, tačiau jo laidumas yra tik bendras". Pasakojo tyrimo komandos narys ETH doktorantas Patrikas Roheris.

Mokslininkai spausdina aukso ir sidabro nanodaleles nano-3D procese, žinomu kaip "Nanodrip", išlaikydami aukštą skaidrumą išlaikydami aukščiau aprašytų medžiagų laidumą. Tyrėjai gali spausdinti šiuos elektrodus į labai plonesnius sluoksnius - nuo 80 iki 500 nanometrų. Silver Nanoparticle Tačiau tai kelia dar vieną klausimą:


"Šie du tikslai yra prieštaringi, norint pasiekti aukštą laidumą ant šių metalinių vielų", - sakė ETH termodinamikos profesorius Dimos Poulikakos. Auksas, sidabras Nanoparticle sidabro vielos skerspjūvio plotas padidėja, laidumas padidėja, bet formuoti tinklelį, siekiant sumažinti skaidrumą.

Siekiant išspręsti šią dilemą mokslininkai naudoja 3D spausdinimo technologiją elektrodų spausdinimui, kad būtų galima tik tiksliai pakelti laido aukštį, kad jis padidėtų iki 2-4 kartus didesnis plotis, tokiu būdu didinant skerspjūvio plotą Laidas, dar labiau padidina laidumą, tačiau tinklo skaidrumas nesumažėja.


Norėdami tai padaryti, "Poulikakos" komanda panaudojo "Nanodrip 3D" spausdinimo procesą, kurį jie sukūrė prieš trejus metus - iš tikrųjų ši technologija buvo ta, kurią Scrona pranešė prieš tai, kai mes sukūrėme mažiausio pasaulio spalvą ant druskos paveikslo, kuriame naudojama technologija. Šiame tyrime iš aukso arba sidabro nanodalelių rašalas buvo padėtas tirpiklyje ir paskui išsklaidytas į labai mažą skystį elektriniu lauku. Tirpiklis greitai išgaravo, sidabro nanodalelė paliko tik šias mažas 3D struktūras. Mokslininkai naudoja šiuos puikius lašelius 3D spausdinimui, galite spausdinti labai mažą struktūrą.


Pagal ETH pranešė, kad tai yra pirmasis pasaulyje naudojamas 3D spausdinimo technologijas, kad būtų sukurtas jutiklinis ekranas nano sienos. Ši nano siena yra ne tik skaidresnė už nano sieną, sidabro nanodalelę pagamintą indiuminio alavo oksidą, bet ir daugiau laidžios ir mažesnės sąnaudos. Taip yra dėl to, kad indiuminio aliuminio oksido gamybai reikia labai švarios patalpų aplinkos, o aukso ir sidabro nanodalelių nereikia.


Pora:Sidabro nitratas gydymo Kitas:Neorganinis junginys