Sidabro nitratas. Fizikinės ir cheminės savybės

- Oct 13, 2017-

Sidabro nitratas yra bespalvis kristalas, kuris yra tirpus vandenyje. Gryna azoto rūgštis yra pastovi šviesa, bet jos vandeninis tirpalas ir kietosios medžiagos dažnai laikomi rudiose reakcijose, nes trūksta grynumo. Naudojamas fotografinei emulsijai, sidabruotas, veidrodis, spausdinimas, vaistas, plaukų dažai, chloro jonai, bromido jonai ir jodidas ir tt, taip pat naudojami elektronikos pramonėje.

Fizikinės ir cheminės savybės

Fizinės savybės

Bespalvis ir skaidrus įžambis kristalinis plokštelinis kristalas, tirpsta vandenyje ir amoniake, tirpsta eteryje ir glicerinoje, šiek tiek tirpsta bevandenėje etanolyje, beveik netirpsta koncentruotoje azoto rūgštyje. Jo vandeninis tirpalas yra silpnai rūgštus. Sidabro nitrato tirpalas yra labai oksiduojamas ir turi korozinį poveikį, nes jame yra daug sidabro jonų. Jis naudojamas hiperplazijos granuliavimo audinio gydymui, o atspalvius tirpalą naudoja akių infekcijos fungicidui. Po tirpimo šviesiai geltonas skystis vis dar baltas po kietėjimo.

Cheminės savybės

Sidabro nitratas yra juodas su organinėmis medžiagomis ir suskaidomas į sidabrą. Gryna azoto rūgštis yra pastovi šviesa, bet jos vandeninis tirpalas ir kietosios medžiagos dažnai laikomi rudiose reakcijose, nes trūksta grynumo. Sidabro nitratas skaidomas į sidabrą, kaitinant iki 440 ℃, azoto, deguonies ir azoto dioksido. Vandeninis tirpalas ir etanolio tirpalas turi neutralią reakciją į lakmusą, kurio pH yra maždaug 6. Virimo temperatūra 444 ℃ (skilimas). Tai oksiduoja. Esant organinei medžiagai, žr. Šviesiai pilka arba juoda. Sidabro nitratas gali reaguoti su reagentų grupe reakcijos ar koordinavimo reakcijoje (žr. Koordinavimo junginį). Pavyzdžiui, su vandenilio sulfido reakcija susidaro juodojo sulfido Ag2S nusėdimas. Su kalio chromatu susidarė raudonų ir rudų chromatų Ag2CrO4 nusodinimas. Su dinatrio vandenilio fosfato reakcija susidaro geltonos Ag3PO4 nuosėdos. Halogeninto sidabro AgX nuosėdos susidaro halogeno jonų reakcijoje. Jis taip pat gali veikti su šarmu, kad susidarytų juodojo oksido Ag2O krituliai. Balkšto oksalato Ag2C2O4 nusėdimas susidarė oksalato jono veikimu. Sidabrinis nitratas gali reaguoti su NH3, CN- ir SCN-, kad sudarytų įvairias koordinavimo molekules.

Vaidmuo

Analitinė chemija buvo naudojama kalio jonui nusodinti, o natrio chlorido tirpalo kalibravimui buvo naudojamas etalonas. Neorganinė pramonė yra naudojama kitų sidabro druskų gamybai. Elektroninė pramonė yra naudojama laidžios klijai, naujos dujų valymo priemonės, A8x molekulinės sieto, sidabruotos vienodos ir elektrinės darbo pirštinės ir tt. Šviesiai jautri pramonė yra naudojama fotografuojant tokias medžiagas kaip plėvelė, rentgeno spinduliai ir fotografijos juostos . Apdailos pramonė naudojama sidabruojant elektroninius komponentus ir kitus amatus, taip pat daugybę sidabruotos medžiagos, naudojamos veidrodžiams ir izoliaciniams buteliams. Akumuliatorių pramonė naudojama sidabro cinko baterijoms gaminti. Medicina naudojama kaip fungicidas, kaustinis agentas. Kasdieninė chemijos pramonė naudojama plaukams dažyti ir pan. Analitinė chemija naudojama chloro, bromo, jodo cianido ir tiocianato nustatymui. [3]

Ji naudojama ne cianido sidabro dangai, pavyzdžiui, sidabro sieros rūgšties apdo- rojimui, sidabro hidrochlorido rūgščiai, sidabro aminodisulfonato, sidabro sulfonil-salicilo rūgštimi ir tt Tai yra sidabro jonų šaltinis. Sidabro nitrato kiekis daro įtaką sidabro skysčio laidumui, atsparumui ir kritulių greičiui. Įprasta dozė yra 25-50 g / l.

Sidabro nitrato amoniako tirpalą galima sumažinti organiniu reduktoriu aldehidu ir cukrumi. Taigi tai yra reagentas, kuris tikrina aldehidą ir cukrų. Jis taip pat naudojamas nustatant chlorido joną, mangano nustatymo katalizatorių, galvanizavimą, fotografavimą ir porcelianinį dažymą.

Pavojus tai

Sidabro nitratas yra galingas oksidantas, ėsdinantis ir aplinkos teršalas. Maišymas su tam tikra organine medžiaga arba siera ar fosforu, o poveikis gali būti sudegęs arba sprogus; Sidabro nitratas yra ėsdinantis. Kai oda yra sidabro nitrato tirpale, dėl juodojo baltojo sidabro gamybos atsiranda juodos dėmės. Sidabro nitratas toksiškas, 50 mg / kg, o mirtinas kiekis yra apie 10 gramų.


Pora:Sidabro nitrato aplinkybes Kitas:Sidabro nitrato gydymo